Достапни линкови

Ковид дезинформации од Кина, Русија и екстремисти


Ковид дезинформации од Кина, Русија и екстремисти
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Разни групи, низ медиуми и социјални мрежи, шират дезинформации во врска со пандемијата и со вакцините. ЕУ објави извештај во кој се вели дека Русија и Кина ги поттикнуваат теориите на заговор во врска со Ковид 19, а се поголема загриженост предизвикуваат и разни екстремистички групи.

Категории

XS
SM
MD
LG