Достапни линкови

Ковачевски: Францускиот предлот е солидна основа за градење државнички став


Ковачевски: Францускиот предлот е солидна основа за градење државнички став
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Во европскиот предлог имаме дефинирано позиции за јасно и недвосмислено прифаќање на македонски јазик, како и протоколот да не биде во преговарачката рамка, рече денеска премиерот Димитар Ковачевски.

Категории

XS
SM
MD
LG