Достапни линкови

Луксузниот живот на заменик шефот на царината во Киргистан


Луксузниот живот на заменик шефот на царината во Киргистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Во Октомври 2020-та, Раимбек Матраимов беше уапсен во Бишкек, Киргистан. Тој беше заменик шеф на царината во Киргистан и главен осомничен за изнесување на милијарда долари од земјата. Тој и неговото семејство воделе луксузен живот, а неговата плата била околу илјада долари.

Категории

XS
SM
MD
LG