Достапни линкови

„Кинески ѕид од 1,4 милијарди луѓе“

Кина ја одбележува 100-годишнината од основањето на Кинеската комунистичка партија со повеќедневни, обемни церемонии. Воена парада, прикази од кинеската историја, светлосно шоу...

Еве неколку фотографии од прославата на 100 годишнината на Кинеската комунистичка партија.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG