Достапни линкови

Кина инвестициски и политички се подлабоко влегува во Европа


Кина инвестициски и политички се подлабоко влегува во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:19 0:00

Која е цената на кинеските инвестиции? Оправдани ли се сомнежите за корупција и стравувањата за зголемување на кинеското влијание? Во Топ темата на неделата следат две приказни - македонска и унгарска.

Категории

XS
SM
MD
LG