Достапни линкови

Кина ги започна големите воени вежби по посетата на Пелоси на Тајван


Кина ги започна големите воени вежби по посетата на Пелоси на Тајван
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Кина започна невидени воени вежби со боева муниција во шест области што го обиколуваат Тајван. Кинеската државна телевизија соопшти дека вежбите ќе завршат в недела. Тајванските власти рекоа дека вежбите се во спротивност на правилата на Обединетите нации.

Категории

XS
SM
MD
LG