Достапни линкови

Киев: Руските сили влегоа во стапица во Бахмут


Киев: Руските сили влегоа во стапица во Бахмут
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Портпарол на украинската армија изјави дека Русите влегле во стапица во Бахмут, бидејќи се веќе полу-опколени, додавајќи дека украинските трупи напредуваат. Киев вчера демантира дека Бахут е освоен од Русите.

Категории

XS
SM
MD
LG