Достапни линкови

Киев го потресоа неколку експлозии


Киев го потресоа неколку експлозии
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Неколку експлозии денеска изутрината го погодија центарот на Киев, изјави градоначалникот Виталиј Кличко, а агенцијата Ројтерс, повикувајќи се на сведоци објави дека облак од црн чад се издига од зградите. „Неколку експлозии во областа Шевченски - во центарот на главниот град“, напиша Кличко.

Категории

XS
SM
MD
LG