Достапни линкови

Касами: Ако нема предвремени избори, ќе бараме меѓународна контрола на власта


Касами: Ако нема предвремени избори, ќе бараме меѓународна контрола на власта
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:59 0:00

Градоначалникот на Тетово и лидер на партијата БЕСА Биљал Касами вели дека неговата партија не инсистира на предвремени избори во време на криза, но ако нема избори, ќе побараат од меѓународните парнери дополнителни механизми за контрола на власта за заштита од корупција на високо ниво

Категории

XS
SM
MD
LG