Достапни линкови

Карпентер: Корупцијата е прашање на национална безбедност


Карпентер: Корупцијата е прашање на национална безбедност
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Корупцијата не само што ги исцрпува ресурсите. Не е само економско назадување на раст и на раст на БДП. Исто така е прашање на национална безбедност и ранливоста дозволува на надворешните актери, било да се поддржани од некоја земја или не, да се мешаат во суверенитет на земјите и во нејзините внатрешни работи, вели американскиот амбсадор во ОБСЕ, Мајкл Карпентер.

Категории

XS
SM
MD
LG