Достапни линкови

Камчатка - Мистериозната земја на вулканите, мечките и тајните воени бази


Камчатка - Мистериозната земја на вулканите, мечките и тајните воени бази
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Полуостровот Камчатка на рускиот Далечен исток е едно од најдивите места во светот, каде истражувачите ги проучуваат вулканите, а ловци доаѓаат во потрага по голем дивеч. На Камчатка се наоѓа и една од најтаинствените руски воени бази за тестирање балистички ракети кои ја нарушуваат чистата околина

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG