Достапни линкови

Како Украинците го прославија Велигден во земјата и во странство

По должината на борбените линии во војната со Русија, во главниот град Киев, и во блиските земји каде што луѓето бараат засолниште, Украинците го прославија Велигден на 24 април.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG