Достапни линкови

Како Украина ја одбележа 35-годишнината од нуклеарната катастрофа во Чернобил?

Луѓето низ Украина, вклучително и претседателот Володимир Зеленски, ја одбележаа 35-годишнината од катастрофата во Чернобил во 1986 година, најголемата цивилна нуклеарна несреќа во светот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG