Достапни линкови

Како се одвива вакцинирањето против ковид-19 во Британија

Велика Британија, една од најтешко погодените земји од коронавирусот на 8 декември ја започна својата кампања за вакцинација, клучен чекор во борбата против пандемијата. Домашните негуватели, вработените во здравствените установи и луѓето на возраст над 80 години се први на листата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG