Достапни линкови

Како се извезува руска нафта во ЕУ и покрај санкциите?


Како се извезува руска нафта во ЕУ и покрај санкциите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Истражување на Радио Слободна Европа покажува како нафта од Русија, со бродови се пренесува до земји членки на ЕУ и покрај санкциите.

Категории

XS
SM
MD
LG