Достапни линкови

Како жителите на источна Финска реагираат на кандидатурата за НАТО


Како жителите на источна Финска реагираат на кандидатурата за НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Финска е се поблиску до НАТО поради страхувањето за нејзината безбедност по неиспровоцираната руска инвазија врз Украина. Финска дели долга заедничка граница со Русија. Нејзините жители го поддржуваат влезот на Финска во Алијансата.

Категории

XS
SM
MD
LG