Достапни линкови

Како е да си изложен на напад со касетни бомби?


Како е да си изложен на напад со касетни бомби?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Украинскиот новинар и фоторепортер Андриј Дубчак и неговиот син преживеаја руско бомбардирање со касетни бомби. Ова оружје е забрането, но Русија и Украина меѓусебно се обвинуваат за користење на ваквите бомби.

Категории

XS
SM
MD
LG