Достапни линкови

Како да се уверат граѓаните за безопасноста на 5Г мрежата?


Како да се уверат граѓаните за безопасноста на 5Г мрежата?
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Македонските граѓани иако секојдневно преку социјалните мрежи се изложени на секакви теории за штетноста и безбедноста на 5Г мрежата, сепак сметаат дека напредокот не може да се запре. Побрзата мрежа, според експертите, ќе биде неопходна и поради пандемијата.

Категории

XS
SM
MD
LG