Достапни линкови

„Како во хорор филм“: Дружкивка страда под руско артилериско бомбардирање

Додека украинските сили се борат за контрола на клучниот источен град Северодонецк, руските артилериски бомбардирања продолжија во регионот. Украинските власти објавија дека најмалку едно лице е убиено во Дружкивка. Жителите на градот, западно од Сјевјеродонецк, пријавија дека се разбудиле од звукот на проектили и кршење стакло на 5 јуни.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG