Достапни линкови

Како војната во Украина се одразува врз секојдневието на луѓето?


Како војната во Украина се одразува врз секојдневието на луѓето?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:27 0:00

Војната во Украина предизвикана од неиспровоцираната руска инвазија врз нејзиниот сосед, освен што донесе растечко страхување од прелевање на конфликтот, почна да го менува секојдневието на граѓаните, главно поради повисоките цени на храната и горивата.

Категории

XS
SM
MD
LG