Достапни линкови

Каевски - Закон за млади за нивен поголем ангажман


Каевски - Закон за млади за нивен поголем ангажман
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:08 0:00

Директорот на Агенцијата за спорт и млади Дарко Каевски во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека очекува до крајот на годината да биде донесен законот за младинско учество и младински политики преку кој треба да се зајакне учеството на младите во носењето одлуки кои директно ги засегаат. Тој вели дека има доста голем дел млади кои не сакаат да учествуваат во организирано делување и оти треба да се вложат дополнителни напори за враќање на довербата.

Категории

XS
SM
MD
LG