Достапни линкови

И Талибанците се борат со коронавирусот


И Талибанците се борат со коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Во регионите во Авганистан што се под контрола на талибанските милитанти, исто така се соочуваат со короноавирусот. Радио Слободна Европа имаше ексклузивен пристап во една болница, контролирана од талибанските милитанти.

Категории

XS
SM
MD
LG