Достапни линкови

И ливче и машина: Бугарски предизборни стравови


И ливче и машина: Бугарски предизборни стравови
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Бугарите излегуваат на гласање на 2 април за да гласаат на петтите парламентарни избори во земјата во последните две години, во услови на тековна политичка нестабилност. Постои загриженост за можна политичка измама откако беше одлучено дека гласачите ќе можат да користат хартиени гласачки ливчиња, како и електронски машини за гласање кои се сметаат за помалку подложни на манипулации.

Категории

XS
SM
MD
LG