Достапни линкови

И дете меѓу загинатите во рускиот ракетен напад врз Киев на 1 јуни

Во рускиот ракетен напад врз Киев во текот на ноќта на 1 јуни загинаа најмалку три лица, вклучително една млада девојка и нејзината мајка, а беа ранети уште 10 други, соопштија градските власти на 1 јуни. Бројот на жртви е најголем од еден напад врз главниот град на нацијата во изминатиот месец


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG