Достапни линкови

Почна отстранувањето на барикадите на северот на Косово


Почна отстранувањето на барикадите на северот на Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Денеска требаше да започне издавањето на таканаречените документи за влез и излез за сите граѓани на Србија кои влегуваат во Косово. Но, Приштина го одложи тоа за еден месец што беше поздравено од САД и ЕУ. Србите на северот на Косово на 31 јули ги блокираа патиштата на север со камиони и други возила во знак на протест против одлуките на Владата на Косово

Категории

XS
SM
MD
LG