Достапни линкови

И влезот од зградата е наш


И влезот од зградата е наш
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Две млади девојки го шират чувството на припадност кон јавните простори. Здружени како МЕЛЕЕМ, тие го свртеа вниманието кон уредување на дворот од студентскиот дом „Гоце Делчев“. Нивната цел беше студентите, како главни корисници на просторот, преку работилницата наречена „Домот е наш“ да дадат идеи за уредување. Што имаат да порачаат Сара и Маја од МЕЛЕЕМ?

XS
SM
MD
LG