Достапни линкови

Исчезнати во Украина: Илјадници во очајна онлајн потрага по саканите


Исчезнати во Украина: Илјадници во очајна онлајн потрага по саканите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

По неколкунеделна потрага, Лилија Борисовска откри дека нејзиниот брат бил во затвор во дел на Украина окупиран од Русија. Но, таа имала среќа. Многу Украинци сè уште очајнички ги бараат најблиските кои исчезнале без трага. Полицијата регистрирала 15.000 исчезнати лица, а волонтерската онлајн платформа добива 100-150 нови случаи секој ден.

Категории

XS
SM
MD
LG