Достапни линкови

Ирачки Курди: Со шверцери до границата со ЕУ, со шверцери назад


Ирачки Курди: Со шверцери до границата со ЕУ, со шверцери назад
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

На поголема група ирачки Курди им било ветено дека доколку платат поголема сума пари, ќе бидат префрлени во ЕУ, преку Белорусија. Откако заглавиле на границата со Полска и со Литванија, морале повторно да плаќаат за да излезат од Белорусија.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG