Достапни линкови

Иран - пукање врз демонстранти


Иран - пукање врз демонстранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Аматерски видеа од Иран покажуваат како иранските безбедносни сили убиваат демонстранти кои протестираат поради недостиг од вода на горештини и над 50 степени целзиусови. Властите за нередите обвинуваат „анти-револуцинерни терористи“

Категории

XS
SM
MD
LG