Достапни линкови

Иран ги ограничи социјалните мрежи по протестите поради смртта на Махса Амини


Иран ги ограничи социјалните мрежи по протестите поради смртта на Махса Амини
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Иран делумно го ограничи пристапот до интернет и социјалните медиуми откако протести се проширија во најмалку 50 градови по смртта на 22-годишната жена која беше приведена од полицијата за морал во земјата. Махса Амини беше уапсена поради кршење на строгите религиозни закони во Иран со кои се бара од муслиманките да носат шамија на главата.

Категории

XS
SM
MD
LG