Достапни линкови

Инциденти пред српскиот Парламент во Белград


Инциденти пред српскиот Парламент во Белград
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

Во Белград втора вечер по ред се одржуваат протести против воведувањето полициски час и други епидемиолошки мерки кои ги најави претседателот Александар Вучиќ поради зголемениот број заболени од коронавирус. Демонстрантите пред Парламентот се судрија со полицијата, која употреби солзавец за да ги растера.

XS
SM
MD
LG