Достапни линкови

Интервенција на КФОР во Звечан, има повредени


Интервенција на КФОР во Звечан, има повредени
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Припадници на КФОР на Косово, во Звечан, најнапред ги повикаа насобраните локални Срби да си одат дома, а потоа со шок бомби ги растераа од улиците. Србите фрлаа со камења и молотови коктели. Има повредени. Србите на северот на Косово протестираат против влегувањето на новите градоначалници, Албанци во општините со мнозинско српско население.

Категории

XS
SM
MD
LG