Достапни линкови

Индивидуализмот е опасен во пандемија?


Индивидуализмот е опасен во пандемија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Карантинот и другите мерки за физичко дистанцирање, воведени низ целиот свет во обидот да се запре пандемијата на ковид-19, ги смени нашите животи, донесувајќи ограничувања на активностите што некогаш беа секојдневни слободи и создаваат нови социјални норми. Но, секогаш има некои луѓе кои не играат според правилата.

Категории

XS
SM
MD
LG