Достапни линкови

Имотите на екс казахстанскиот претседател Назарбаев и неговото семејство


Имотите на екс казахстанскиот претседател Назарбаев и неговото семејство
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Луксузни палати и земјишта во околината на Алмати, но и имоти во градови на Западот, како Лондон, Њујорк, Кан. Што се поседуваат поранешниот претседател на Казахстан Нурсултан Назарбаев и неговото семејство, прашање кое се отвори по масовните нереди во Казахстан поттикнати од сиромаштијата и корупцијата во државата.

Категории

XS
SM
MD
LG