Достапни линкови

„Има ли нацисти тука?“: украинско село во руската окупација


„Има ли нацисти тука?“: украинско село во руската окупација
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Повеќе од 40 луѓе беа убиени за време на руската окупација на Андриевка, во близина на Киев, кое сега е ослободено од украинската армија. Локалните жители се сеќаваат на еден човек кој бил застрелан откако во неговиот телефон биле пронајдени фотографии од руски воени возила - и дека руските војници барале „нацисти“.

Категории

XS
SM
MD
LG