Достапни линкови

Измет и урина на плажите на Охридското Езеро


Измет и урина на плажите на Охридското Езеро
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Истражувањата на Хидробиолошкиот завод покажуваат дека на плажите на Охридското Езеро се влеваат бактерии од човечки и животински измет и урина. Анализите покажуваат високо ниво на загадување од трет степен со фекални колиформи, фекални стрептококи и Ешерихија коли.

Категории

XS
SM
MD
LG