Достапни линкови

Изборни прослави и протести во САД

Приврзаниците на Џо Бајден слават на улиците, а приврзаниците на Доналд Трамп продолжија да го оспоруваат пребројувањето на гласовите и откако демократскиот кандидат ги доби претседателските избори во САД.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG