Достапни линкови

Избегани од Русија започнуваат нов живот во Монголија


Избегани од Русија започнуваат нов живот во Монголија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Стотици илјади Руси ја напуштија земјата поради војната со Украина, а особено за да избегнат мобилизација. На многумина од нив, најблиска дестинација им бил Монголија, каде што започнуваат нов живот.

Категории

XS
SM
MD
LG