Достапни линкови

Иако им загинале над 100 војници, повеќето руси од Бурјатија ја поддржуваат инвазијата врз Украина


Иако им загинале над 100 војници, повеќето руси од Бурјатија ја поддржуваат инвазијата врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Најмалку 112 војници од рускиот регион Бурјатија се убиени во Украина од февруари, според антивоената група Фондацијата Слободна Бурјатија. „Карент тајм“ ги разгледа приказните на некои од оние кои загинаа и разговараше со луѓето во регионот, од кои многумина ја поддржуваат инвазијата врз Украина

Категории

XS
SM
MD
LG