Достапни линкови

Зошто и како мутира коронавирусот?


Зошто и како мутира коронавирусот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Светската здравствена организација соопшти дека новата мутација на коронавирусот од Британија била забележана во 70 земји во светот. Другите два соја, од Јужна Африка и Бразил, се регистрирани во четириесетина држави. СЗО наведува дека тоа се различни верзии на оригиналниот вирус кои се појавуваат поради различни мутации. Погледнете како и зошто мутира вирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG