Достапни линкови

Зошто граѓаните не ѝ веруваат на власта и во време на кризи?


Зошто граѓаните не ѝ веруваат на власта и во време на кризи?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Дури и тогаш кога пораките на институциите и политичарите се разумни и за „доброто на сите“, многумина решаваат да постапат спротивно, со сомнеж примајќи ги ваквите барања. Па така, реалност станува трупањето залихи масло или одбивање вакцини. Што за ова велат граѓаните?

Категории

XS
SM
MD
LG