Достапни линкови

Запознавање со знаковниот јазик во детството е клучот за еднаквост


Запознавање со знаковниот јазик во детството е клучот за еднаквост
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Младите со оштетен слух треба да имаат пристап до македонскиот знаковен јазик од раното детство. Кон ова целат од Младинското здружение за глуви и наглуви „Млад знак“, кои додаваат дека е потребна поддршка од родителите, како и од државата.

Категории

XS
SM
MD
LG