Достапни линкови

Златна бура: Зимски бранови носат килибар во Калининград

Зимска бура исфрла вредни парчиња фосилизирана смола од дрво на плажа во руската ексклава Калининград.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG