Достапни линкови

Зимска рекреација во „пустелија“ во Киргистан


Зимска рекреација во „пустелија“ во Киргистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Со опаѓање на температурите до -20 степени cелзиусови во јануари, регионот Нарин во Киргистан е идеален за зимски спортови. И покрај тоа што е едвај населен и нема инвестиции, регионот нуди зимски активности како риболов на мраз, лизгање и скијање благодарение на неколку семејни бизниси и љубовта на локалното население кон снегот и мразот.

Категории

XS
SM
MD
LG