Достапни линкови

Зетот кој ја удри невестата на свадба, обвинет за хулиганство


Зетот кој ја удри невестата на свадба, обвинет за хулиганство
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Кога зетот ѝ удри шлаканица на својата невеста на една свадба во Узбекистан тоа се најде на светските наслови. Активистката за правата на жените Акида Канум изјави за РСЕ дека тој постапил во рамките на општествените норми во Узбекистан, каде што жените се „на најниското скалило во општеството“.

Категории

XS
SM
MD
LG