Достапни линкови

Земјотрес во Загреб, повредени и материјални штети

Силни земјотреси го погодија главниот град на Хрватска, Загреб, оштетувајќи згради во центарот на градот, вклучувајќи ја и главната историска катедрала во градот. Официјални лица ги повикаа луѓето да излезат од домовите, но да продолжат со социјалното дистанцирање поради пандемијата со ковид-19.

Категории

XS
SM
MD
LG