Достапни линкови

Здравството стана трпение - спасение


Здравството стана трпение - спасение
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Коронавирусот го отежна пристапот до здравствените услуги за пациентите кои не се болни од ковид-19. Пациентите се жалат дека со месеци се чекаат за ехо, за специјалистички преглед или поспецифични испитувања. Матичните велат дека со месеци нема термини за кај одредени специјалисти.

Категории

XS
SM
MD
LG