Достапни линкови

Зголемен евроскептицизам по бугарското вето за Македонија


Зголемен евроскептицизам по бугарското вето за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Граѓаните се разочарани што Бугарија по трет пат го блокираше почетокот на преговорите за членство на Македонија во ЕУ. Повеќето од нив се разочарани од блокадата и не веруваат дека проблемот набрзо ќе се реши. Сепак има и такви кои веруваат дека земјава ќе ги почне долгоочекуваните преговори.

Категории

XS
SM
MD
LG