Достапни линкови

Збогум со солзи и верски благослови додека Русите тргнуваат во војна против Украина

По неодамна најавената „делумна мобилизација“ на рускиот претседател Владимир Путин за војната во Украина, многу регрутирани лица, вклучително и некои кои тврдат дека немаат воено искуство, се повикани во нивните собирни пунктови низ земјата.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG