Достапни линкови

За пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Груевски е оправдано отсутен


За пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Груевски е оправдано отсутен
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Собраниската комисија за мандатни прашања гласаше да му се одземе мандатот на пратеникот Никола Груевски, кој избега од земјата откако беше осуден. За одземање на мандатот се расправаше, бидејќи пратеникот неоправдано отсуствувал повеќе од шест месеци.

XS
SM
MD
LG